Замість "Як справи?"

Дата: 01.03.2024 20:37

💎Мої діти на запитання «Як справи?» 99 разів зі 100 відповідають «Нормально».

Раніше я думала, що справи у них дійсно нормально, а виявилося потрібно по-іншому формулювати питання.

💎Нижче 100 питань дитині, на які йому буде цікаво відповідати, які дадуть батькам купу нової інформації про дітей і займуть вас всіх досить надовго. Відмінний список, я б сама із задоволенням відповіла на деякі.

💎1. Ненудні питання замість «Як пройшов твій день?» • Яка подія сьогодні була найцікавіша? • Що нового ти дізнався за день? • Що змусило тебе посміхнутися сьогодні? • Хто зробив що-небудь смішне, веселе, дурне? • Що здивувало тебе сьогодні? • Чи допоміг ти кому-небудь? • Хто-небудь зробив щось хороше для тебе? • Ти сьогодні пишався собою? Через що? • Тобі було сумно? • Що сьогодні було складним або незрозумілим для тебе? • У що ти грав сьогодні зі своїми друзями? • З ким ти сидів сьогодні за обідом? • З ким із однокласників ти хочеш дружити, але поки не дружиш? • Хто з твоїх однокласників твоя повна протилежність? • Хто з вихователів або вчителів тобі подобається найбільше? А хто не дуже? • Якби ти на один день став учителем, чого б ти навчив своїх однокласників? • Що-небудь привело тебе в роздратування? • Хто-небудь в цей день поступив з тобою несправедливо? • Чи було щось, що тебе збентежило? • З чим ти був не згоден сьогодні? • Якби сьогоднішній день можна було прожити ще раз, що б ти зробив по-іншому? • Що у тебе не вийшло на цьому тижні? А що вийшло?

💎2. Питання, які розвивають фантазію • Якби з неба йшов дощ з їжі, що б ти хотів, щоб це було? • На якій тварині ти хотів би покататися: на слоні або на жирафі? • Якби ти міг перейменувати кольори, як би ти їх назвав? • Якби наша кішка вміла розмовляти, що б вона сказала? • Якби ти міг задати питання будь-якій дикій тварині, що б ти запитав? • Якби у тебе була своя печера, що було б всередині? • З чого можна побудувати стіну, яку неможливо зруйнувати? • Яка тварина могла б добре водити машину? • Яких винаходів не вистачає світу? • Що було б, якби машина часу існувала? • Як був би влаштований світ, якби люди не придумали гроші? • Якби у тебе була чарівна паличка, які три бажання ти б загадав?

💎3. Питання про дитину • Які 5 слів описують тебе найкраще? • Що тобі подобається в собі? А що ні? • Якби ти міг щось змінити в собі, що б це було? • Якби на один день можна було стати кимось іншим, ким би ти став? • Якби ти був супергероєм, якою силою ти б володів? • Якби ти міг поїхати куди завгодно, куди б ти поїхав? • Які звуки тобі подобаються? • Чого дорослі про тебе не розуміють? • Яким був найкращий комплімент, який тобі коли-небудь говорили? • Яке зайняття робить тебе щасливим? • Яке свято ти любиш найбільше? • Як ти дбаєш про інших людей? • Що викликає в тебе ніжність? • Що ти відчуваєш, коли я обіймаю тебе? • Від чого ти можеш заплакати? • Що змушує тебе злитися? • Що тебе лякає? • Що б ти більше хотів вміти: літати, як птах, або плавати, як риба? • Якби у тебе був мільйон доларів, на що б ти його витратив? • Якби у тебе було достатньо грошей, щоб не працювати, ти б працював чи ні? • Якби ти відкрив власний магазин, що б там продавалося? • Якби ти писав книгу, про що б вона була? • Тобі подобається що-небудь дарувати іншим людям? • Яким був би твій ідеальний день? • Що ти вмієш робити такого, чого міг би навчити інших? • Чому б ще ти хотів навчитися? • Яким був найщасливіший / нещасливий момент в твоєму житті? • З усіх речей, які ти знаєш, що буде найнеобхіднішим в дорослому житті? • Якби ти міг подорожувати в часі і побачив себе три роки тому, яку б пораду ти собі дав? • Чим ти найбільше пишаєшся в житті? • Хто з твоїх друзів тобі подобається найбільше? Чому? • Що ти будеш робити, якщо хтось назве тебе негарним словом? • Якби ти зараз виріс і став знаменитим, в чому б ти прославився? • Чим ти можеш допомогти комусь вже сьогодні? • Якби ти міг провести один день з якоюсь людиною, хто б це був і що б ви робили?

💎4. Питання про життя і устрій світу • Що робить людину розумною? • Як ти думаєш, що відчувають інші люди? • Навіщо ходити в школу? • Яким буде життя в майбутньому? • Що б ти змінив в цьому світі, якщо б міг? • Чи легко бути дитиною? А дорослим? • Як дізнатися, що ти вже подорослішав? • Дитина повинна поважати всіх дорослих? • Чи потрібно завжди слухатися батьків? • Як можна карати дітей і за що? • Чи має людина право вкрасти їжу, якщо вмирає від голоду? • Чи можна завжди робити те, що хочеться? • Навіщо люди брешуть? • Чи можна завжди говорити все, що думаєш? • Чому люди розлучаються? • Чому люди сваряться, хіба не можна обговорити все спокійно? • Чому дорослі мало посміхаються? • Чому люди курять, якщо це шкідливо? • Що таке поганий і гарний настрій? • Що треба робити в старості? • Що таке душа і де вона знаходиться? • Що таке любов? • Як зрозуміти, що хтось тебе любить? • Чи може любов тривати вічно? • Що таке щастя? • Чи можна завжди бути щасливим і ніколи не сумувати? • Чи можна бути щасливим без грошей? • Чому багаті люди не діляться грошима з бідними? • Всі люди рівні? • Чи можна вважати світ прекрасним, якщо в ньому є війни і голод? • Чи можна обійтися без війн? • Чи є користь від проблем і труднощів? • Чи можна відповісти грубістю людині, який грубий з тобою, або потрібно залишатися ввічливим? • Чи можна заздрити? • Для чого потрібно мистецтво? • Хто визначає, що красиво, а що ні? • Чи потрібно приймати свою зовнішність такою, яка вона є? • Якби можна було видати закон, яким все в світі повинні❤️